6 Ocak 2015 Salı

Yuvamıza Korku Değil, Sevgi Hakim Olsun!


Kocasının kuvvetinden korktuğu için değil, onu sevdiği için, onun için bir şeyler yapmalı kadın...

Karısının dırdırından korktuğu için değil, onu sevdiği için, onun için bir şeyler yapmalı erkek..

Korkunun bulunduğu kalpte, sevginin barınması zor, oldukça zor.
Korkunun, sözsel şiddetin, fiziksel şiddetin bulunduğu ortamlarda yaşam zor, hele ki evliliklerde, daha zor...

Kocasından korktuğu için değil, onu sevdiği için bir şeyler yapmalı kadın..
Korku değil, sevgi olmalı evliliklerde..

Seni sevdiğim için susmam gereken yeri bilmeliyim kocacığım, sana kötü kelime etmekten sakınmalıyım, incinmesin yüreğin diye olmalı bu, bana bağırırsın, bana vurursun diye korkumdan değil, sevgimden olmalı bu davranışım...

Bazen istemediğim bir şeyi bile, sırf seni mutlu etmek için yapmalıyım, bunun farkındayım kocacığım, tek değiliz, bir bütünüz artık.. Ama bunu senden korkumdan değil, senin yüzündeki tebessümü görmek için yapmalıyım.. Sen mutlu olunca mutlu olmak da güzel, senin mutluluğunu görmek, bunu seninle paylaşmak, senin mutluluğuna sebep olmak da güzel ..

Sana kendimi rahatça ifade etmeliyim kocacığım, sana içimi dökmeliyim, beklentilerimi paylaşmalıyım, senin yanında rahat olmalıyım.. Şunu söylersem bana bağırır mı? Acaba bunu dersem bana kızar mı? Dememeliyim..
Korkmamalıyım senle paylaşımda bulunurken, yanında rahat olmalıyım, çünkü kocamın yanında korkuyla değil, sevgiyle var olmalıyım..

Gülümsemenin sebebi olmak istiyorum kocacığım, göz yaşlarının, kalp kırgınlıklarının değil...
Bunun için elimden geleni yapmaya hazırım, yanımda olur musun?
Yuvamızda sevginin hakim olması için ben hazırım, sen de hazır mısın?
Karısından korktuğu için değil, onu sevdiği için bir şeyler yapmalı erkek..
Korku değil, sevgi olmalı evliliklerde..

Seni sevdiğim için susmam gereken yeri bilmeliyim karıcığım, sana kötü kelime etmekten sakınmalıyım, sinirimi bazen yutmalıyım, sinirimi senin üzerinde boşaltmamalıyım.
İncinmesin yüreğin diye olmalı bu, bana bağırırsın, bana yasaklar koyarsın diye korkumdan değil, sevgimden olmalı bu davranışım...

Bazen istemediğim bir şeyi bile, sırf seni mutlu etmek için yapmalıyım, bunun farkındayım karıcığım, tek değiliz, bir bütünüz artık.. Ama bunu senden korkumdan değil, dırdırını duymak istemememden değil, senin yüzündeki tebessümü görmek için yapmalıyım.. Sen mutlu olunca mutlu olmak da güzel, senin mutluluğunu görmek, bunu seninle paylaşmak, senin mutluluğuna sebep olmak da güzel ...


Sana kendimi rahatça ifade etmeliyim karıcığım, sana içimi dökmeliyim, beklentilerimi paylaşmalıyım, senin yanında rahat olmalıyım.. Şunu söylersem bana bağırır mı? Acaba bunu dersem ilerde karşıma çıkarır mı? İlerde bu konuyu yüzüme vurur mu?  Dememeliyim..
Korkmamalıyım senle paylaşımda bulunurken, yanında rahat olmalıyım, çünkü karımın yanında korkuyla değil, sevgiyle var olmalıyım..

Gülümsemenin sebebi olmak istiyorum karıcığım, göz yaşlarının, kalp kırgınlıklarının değil...
Bunun için elimden geleni yapmaya hazırım, yanımda olur musun?
Yuvamızda sevginin hakim olması için ben hazırım, sen de hazır mısın?

Gülşah D.


3 yorum:

  1. Çok hoş bir yazı, yüreğinize sağlık..

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel bir yazı....''senden korkumdan değil, senin yüzündeki tebessümü görmek için yapmalıyım..'' Teşekkür ederim :)
    http:/theseldy.blogspot.com/

    YanıtlaSil

HERKES YORUM YAPABİLİR.
Siteniz veya bloğunuz yoksa, profil seçin bölümünden Adı/URL yazan kısma tıklayın, AD yazan kısma adınızı yazın, URL kısmını doldurmasanız da olur, yorumunuzu yazıp,

" YAYINLA "

yazısına tıkladığınızda yorumunuz gelir.

Fikirlerinizi paylaşıp bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkürler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...