15 Şubat 2013 Cuma

Baba, beni bırakma!


Baba beni bırakma!

Baba gitme diyorum, duymuyor. Lütfen dön diyorum, arkasına bakmadan ilerliyor. Baba niye diyorum, dinlemiyor. Baba! Beni bırakmaaa!

Kan ter içinde uyandım. Hala ağlıyorum. Özlüyorum seni babam, özlüyorum. Hem de nasıl bir bilsen! Kokunu özledim baba, sarılmanı özledim, gülüşünü özledim, şakalaşmalarımızı özledim. Geç buldum seni, erken kaybettim... Nerdesin baba? Seni çok özledim.


Sen vardın evet, ama çocukluğum sensiz geçti. Yanımda olurdun ama ben senin özlemini duyardım. Sana hasretle yanardım. Bir kız çocuğu için baba çok önemli, bunu kavradım. Bana olan ilgisizliğini hatırlıyorum, içim hala sızlıyor hatırlayınca. Kabul etmeliyim, evet, eskiden çok hırçındım. Ama o güven veren kollarınla sarmadığın içindir belki de babam! Sarmadığın içindir beni... Sen kollarını sonradan açtın bana, iyiki de açtın... Ben çok geç tanıdım baba sevgisini, eskiden çok eksiktim baba!

Arkadaşlarımı görürdüm, babaları sarmalardı onları. Nasıl bitap düşerdim... Ben seni yanımdayken özlerdim, hep özlerdim, hep özlerdim baba! Çok mu yaramazdım küçükken? Çok mu üzerdim seni? Çocuktum, büyüdüm. Büyüdüğümde buldum anca seni baba. Çok ayrı kalmamış mıyız sahi? Ne de güven verirmiş senin kolların. Neden sarılmadın ki bana küçükken? Şimdi...
Yine yoksun. Hay canını sevdiğim, hep özlemle yakacak mısın beni? Hep özleyecek miyim seni?
Bu kez de ölüm ayırdı bizi, ayrılmış sayılmayız değil mi baba?
Babam!

Büşra Şükran

4 yorum:

 1. baba sevgisini çok güzel anlatmışsınız sağolun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim, sağolun :) okuyanların yorumları bizi mutlu ediyor :)

   Sil
 2. face arkadaşım artık blokda da takipteyim seni!

  YanıtlaSil
 3. bizim face hesebımız yok, sanırım reklamımızı yapan bir yerden geldiniz, hoş geldiniz. :)

  YanıtlaSil

HERKES YORUM YAPABİLİR.
Siteniz veya bloğunuz yoksa, profil seçin bölümünden Adı/URL yazan kısma tıklayın, AD yazan kısma adınızı yazın, URL kısmını doldurmasanız da olur, yorumunuzu yazıp,

" YAYINLA "

yazısına tıkladığınızda yorumunuz gelir.

Fikirlerinizi paylaşıp bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkürler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...