4 Kasım 2014 Salı

Mahrum Etme Eşinden Kendini!-Sana imreniyorum valla Selçuk, evlilik hayatın çok iyi, bu da çalışma hayatına yansıyor, başarını artırıyor.
Ben öyle miyim?
Sürekli hanımla hır-gür, kavga-patırtı kafamı doğru düzgün işlerime veremiyorum. Başarısız oluyorum. Bu da beni çok yıpratıyor.

-İmrenilecek bir şeyim yok ki kardeşim, şükür hanımla anlaşıyoruz. Ne o benim dediğim olacak diye tutturuyor, ne de ben, orta yolda anlaşıyoruz.

-Nasıl yapıyorsunuz bunu Selçuk, Allah aşkına?

Biz yapamıyoruz, mesela istediklerim olmadı mı ben çıldırıyorum, hanım da öyle..
Kendimi hanıma kapatıyorum, hanım da bu halime dayanamıyor, biliyorum ama yine de yapıyorum.

-Doğru yapmıyorsun kardeşim, küserek, kendini kapatarak hiç bir şey yapamazsın. Hatta karına onu sevmediğini hissettirirsin, sevilmediğini hissetti mi bir kadın, yaralanır, kırılır. Kırgın bir kadın da kendini zamanla kapatır. Sen kendini ona kapattın mı, o sana kendini kapattı mı? Ne yapacaksınız?
Sorunlar, istekler üzerleri örtüldü mü geçmez, konuşmak ve bir şekilde anlaşmak, orta yolda buluşmak lazım.

-Söylemesi kolay ama yapamıyorum, benim isteklerim beklentilerim onun için önemli olsun istiyorum, dediklerimi ikiletmesin beni değerli hissettirsin istiyorum, yanılıyor muyum Selçuk?

-Yanılmıyorsun ama doğrusunu da yapmıyorsun kardeşim, senin isteklerin beklentilerin olduğu gibi karının da istekleri ve beklentileri var, sanırım bunu bazen unutuyorsun.
Değer, her istediğinin yapılması hep senin beklentilerinin karşılanması değil ki kardeşim. 
Karşındaki insanın da beklentileri, istekleri var. Seni mutlu eden şey belki onu mutlu etmiyor, ya da onu mutlu eden seni mutlu etmiyor. Her zaman isteklerimiz olmaz, olmadı mı kendimizi kapatmaktan ziyade, eşimize kendimizi daha iyi ifade etmeye çalışmalıyız. Sen onla konuşmadın mı, o senle konuşmadı mı? Siz nasıl sorunlarınızın üstesinden geleceksiniz?
Şimdi daha yeni evlisiniz, cicim ayları sorunları kapattığınız da üstünü örtebiliyor. Ama ilerde konuşmadığınız, üstünü örttüğünüz, tavır alarak kapattığınız konular büyür ve kocaman olarak karşınıza çıkar. Küçük sorunlarla başa çıkmak kolay, peki sorunlar büyüdü mü?

-Küçükken aşamadığımız sorunlar, büyüyünce daha çok zarar verir Selçuk haklısın, bu açıdan bakamamıştım hiç.

-Kardeşim, bir insana en yakını eşi olmalı, eşiyle bir bütün olmalı, eşiyle arasına asla mesafe koymamalı.
Küserek, sevginden mahrum ederek, ne kendini ne eşini memnun edebilirsin.
Mühim olan bütün olabilmek, onun gözünden de olaylara bakabilmek. Konuşabilmek, anlayışı kaybetmemek. Ne senin dediğin ne onun dediği çoğu zaman ortak bir payda da buluşabilmek.
Mutluluğumun, başarımın sebebini soruyordun kardeşim.
Bizi mutlu eden şey sadece bu!


Gülşah D.

2 yorum:

HERKES YORUM YAPABİLİR.
Siteniz veya bloğunuz yoksa, profil seçin bölümünden Adı/URL yazan kısma tıklayın, AD yazan kısma adınızı yazın, URL kısmını doldurmasanız da olur, yorumunuzu yazıp,

" YAYINLA "

yazısına tıkladığınızda yorumunuz gelir.

Fikirlerinizi paylaşıp bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkürler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...