23 Temmuz 2014 Çarşamba

Bayram Hediyesi Olarak Alabileceğiniz Kitap Önerileri...

Kitaplar candır, güvenilir birer dostturlar.
Kitap okumayı ikimizde çok seviyoruz.
Bayram hediyesi olarak kendimize aldığımız kitaplar bunlar, ne zamandır kitap almadığımızdan ve birimizin geçmiş doğum günü ve bayram vesileyle aldık bunları. İlerde haklarında detaylı yazılarda yazabiliriz.
Sadece İslam Nedir? Şu an elimizde Büşra Şükran'ın ablasına doğum günü armağanı. :) Diğerlerini de internetten sipariş verdik. Kitapları severek, incelerek almayı daha çok seviyoruz ama internette hem aradığımız çoğu kitabı bulabiliyoruz, hemde daha uygun alabiliyoruz. Bu etkenler internetten kitap alışverişi yapmamızı önceliyor. 
Kitapların isimlerine tıkladığınız da kitapla ilgili bilgi ve bizim alışveriş yaptığımız siteyi görebilirsiniz.(şimdiye kadar alışverişlerimizde sorun yaşamadan kitaplarımıza ulaştık)
*düzeltme: bu siparişimizde 2 adet kitabımız temin edilmedi! ve kargo oldukça geciktiAldığımız kitaplar ve yazarları hakkında düşüncelerimiz ise şöyle;


-İslam Nedir? Mustafa İslamoğlu
 İslamoğlu, takip ettiğimiz bir yazar, fikir adamı ve alim. Sohbetlerini izlemeden, kitaplarını okumadan hakkında bilgi sahibi olunmayacak biri, düşmanı çok, çünkü kimsenin Kur'an diyemediği zamanlarda Kur'an diyen biri. Bu kitabı kardeşim hediye aldı, okumaya başladım.
Kapağında ki cümle çok etkileyici, en büyük yaralarımızdan. Kitabın ismine atıf!
'SİZ HİÇ BU SORUYU KUR'AN'A SORDUNUZ MU?'

İslam'ın ne olduğunu Kur'an'dan öğrenin, ondan, bundan değil. Dinin sahibinin bize bildirdiği tek kaynaktan öğrenin.

Kitaptan ufak bir alıntı; 


İslam'ın yeryüzünde düşmanı yoktur, tanımayanı vardır!
Düşman gibi davrananlar, İslam'ın değil, Müslümanların düşmanıdır. Bunun sebebi de yine Müslümanlardır. Zira inançlarını iyi temsil edemediler. Bunun için de öncelikli sorun Müslüman olmayanların Müslüman olması değil, Müslümanların Müslümanlaşmasıdır.

Bu linke tıklayarak İSLAMOĞLU videolarını izleyebilirsiniz.Kur'an Rabbimizin Din Günün'de bizi sorumlu tutacağı tek kitaptır.(Zuhruf: 44)

O yüzden okuduğumuz Kur'an'ı önce anlayarak okumalı, sonra da hayatımızda tatbik etmeliyiz.
Bu amaçla meallere kesinlikle başvurmalıyız. 
Meal olarak tavsiye edebileceklerimiz: Bayraktar Bayraklı, Cemal Külünoğlu, Mustafa İslamoğlu'nun mealleridir. Muhammed Esed'in Kur'an Mesajı adlı mealinden de faydalanma ihtiyacı hissettik, inşaAllah faydalanabilme yolunda oluruz.

İnternetten de meallere ulaşabilirsiniz, tercih ettiğimiz site için tıklayın.


- Kur'an Günlüğü - Engin Noyan

Engin Noyan'ın bu kitabı Kur'an'dan tuttuğu notlardan oluşuyor. Her müminin bir Kur'an Günlüğü olması gerektiği idrakine vardırıyor. Bu kitap normalde 3 tane biz Kur'an Günlüklerinden 1 tanesini okumuştuk, bu 3 kitabın tek kitapta toplanmış hali. İçinden bizi etkileyen bir alıntı yapıyoruz.KAYIP AYET!
Yıllardır şu kayıp ayeti arıyorum.
Kaba meali şu olmalı..
Bana karşı sorumluluklarının bilincinde olanlara bir rehber olarak indirdiğim,üzerinde hiçbir şüphe olmayan bu ilahi kelamı alın,sıkı sıkıya,hava ve toz girmeyecek şekilde sarıp sarmalayın,şık hatta mümkünse üzeri işlemeli bir torbaya sokun ve onu evinizin en yüksek en erişilmesi zor bir noktasına asın..sonra ey ihlaslı kullarım onu orAda bırakın bir dahada sakın dokunmayın sabah akşam altına geçin durun yeter..
Rahmet ve bereket üzerinize yağar,ilminiz artar,böylece bana ve muradımı almaya her geçen gün biraz daha yaklaşırsınız, İyi halis Salih kullarım olursunuz...
Kaç defa devrettim, hatmettimse de o mübarek Kuranı,o ayeti bulabilme cehdi içinde gece gündüz demeyip ince eleyip sık dokuyup bir türlü rastlayamadım ona!
Sordum soruşturdum araştırdım karıştırdım bir türlü rastlayamadım..bulamadım bulamadım!
En iyisi yine o kayıp ayeti araştırmaya devam etmeli!
Böylesi daha kolay.
Çok daha kolay.
-Tasavvuf ve İslam - Ercümend Özkan 

Ercümend Özkan'ın güzel bir eseri.

Tasavvuf  tevhide aykırıdır. İslam ve tasavvuf hiç bir zaman iç içe olamaz. Kitap alanında en iyilerden, bu konuda kaynak olarak sunulabilecek ender kitaplardan.
Biz bu kitabı da elimizde bu alanda bir kaynak olması adına ediniyoruz.
Tasavvufla ilgi şu videolara göz atabilirsiniz. 

-Ruh-Beden-Zihin Bütünlüğünde Kadınlığın Keşfi - Jinekolog Dr. Ayşe DumanKitap Tanıtımından: Kadınlığın Keşfi, kadınları, farklı dönem ve durumlarda (çocukluk, regl, ergenlik, evlilik, cinsellik, vajinismus, doğum, annelik, menopoz vb) yaşadıkları fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkların kaynağını keşfetmeye çağırıyor. Onları farkında olmaya, idrak etmeye davet ediyor. Onlara, kendi bedenlerini okumaları için kılavuzluk yapıyor.

Dr. Ayşe Duman, gerek radyo programları, gerek kendi sitesinde yazdıklarıyla takip ettiğim işinin ehli kendini sürekli geliştiren ve etrafına faydasını dokundurabilen bir kadın doktoru.
Radyoda İlk dinlediğim zaman acaba kitabı var mı, varsa almalıyım diye araştırmıştım, lakin o zaman yoktu. Bu sene Kadınlığın Keşfi adlı kitabını yazdı. İnşaAllah okuduğum zaman kitap hakkında detaylı bir yazı yazmaktır niyetim.

Dr. Psikiyatrist Hamdi Kalyoncu 
Şu 5 kitabını aldık:

-MUTLULUK İÇİN DUYGU EĞİTİMİ

-"İkra'..!"Okuma Psikolojisi

-Aile İçi Şiddet ve Şiddet Ortamında Çocuklar

-Erkeği Yönetme Sanatı

-Evlilik Öncesi Doğru Karar & İyi Bir Sevgili, Kötü Bir Eş

Dr. Hamdi Kalyoncu mesleğinden ötürü insanı iyi tanımlayabilen, insanların ruh halinden anlayabilen bir doktor, ve bunu dini anlatımlarıyla destekleyen. Kaynak olarak Kur'an'dan beslenen ve bu ölçüde ilerleyen biri. Kendisini katıldığı programlardan tanıdık. Anlatımlarını farklı bir tarzda yapıyor, soru sorarak, ironi yaparak. İzlemek için tıklayın.

- Konuşmamız Lazım & Evlenmeden Önce Keşke Bilseydim Diyeceğiniz Şeyler - Gary Chapman
Gary Chapman'ı '5 SEVGİ DİLİ' kitabında tanıyıp, gerçekten kitabını ve kendisini başarılı bulmuştuk. Bu kitabı almamızda büyük bir etken de  '5 SEVGİ DİLİ oldu.

-Ergenlik Dönemi - Ayten Durmuş

-Geçimsiziliğin Çözümü Var - Ayten DurmuşAyten Durmuş, her ay bir defa derneğimizde Kur'an eksenli aile eğitimleri veren bir eğitimcidir. Kendisi sevdiğimiz fikirlerini beğendiğimiz bir büyüğümüzdür. Geçimsizliğin Çözümü Var, Ergenlik Dönemi adlı 2 kitabını aldık, kitaplarının fiyatları da çok çok uygun.

Bunlarda Kafamızı Rahatlatmak ve Dinlenmek İçin Aldığımız Diğer Kitaplar:
-Erkeklerde Derdi Gizli Yaşar - Emine Şenlikoğlu

-Esir Evliler - Emine Şenlikoğlu

-Kızlarda Ağlamak İçin Doğmadı - Emine Şenlikoğlu

-Vicdan Azabı - Emine Şenlikoğlu

-0na Secde Yakışıyor- Ahmed Günbay Yıldız

-Hatırla Beni Hayat - Yusuf Özkan Özburun

-Körün Parmak Uçları - A. Ali Ural

-Kimsin Lan Ben - Berkan Ürgen 

Bu güzel kitaplardan faydalanmaktır niyetimiz, umarız kitap almak isteyenlere ve almak istedikleri kitapları araştıranlara da faydalı olurlar.


Tüm kitap dostlarına keyifli okumalar dileriz...2 yorum:

 1. Kesinlikle kitaplar hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum sabırsızlıkla.. bende internetten alışverişi daha uygun buluyorum ve daha heyecanlı oluyor insan onların gelmesini bekleyiş fialn ayrı bi güzel.. Bu arada mimledim sizi :) fırsat bulup bana uğrayıp sizde cevaplarsanız çok sevinirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde internetten alışveriş yaptığımızda sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyoruz kitaplarımızı..:)
   Tamam, bakarız..:)

   Sil

HERKES YORUM YAPABİLİR.
Siteniz veya bloğunuz yoksa, profil seçin bölümünden Adı/URL yazan kısma tıklayın, AD yazan kısma adınızı yazın, URL kısmını doldurmasanız da olur, yorumunuzu yazıp,

" YAYINLA "

yazısına tıkladığınızda yorumunuz gelir.

Fikirlerinizi paylaşıp bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkürler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...